My w mediach

Specjalistów IWR niejednokrotnie można usłyszeć w radio lub zobaczyć w telewizji. Poniżej publikujemy wybrane wywiady.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Złapani w sieci, „Patostreaming cieszy się niestety zatrważającą popularnością. Co sprawia, że nasze dzieci chętnie sięgają po filmy relacjonujące „na żywo” znęcanie się nad bezdomnymi i niepełnosprawnymi, bicie kolegów lub wulgarne obrażanie i dlaczego ktoś w ogóle postanowił takie treści produkować? Odpowiedzi szukaliśmy z psychologiem dziecięcym Agnieszką Okulską. Mówiliśmy także o „Dniu Bezpiecznego Komputera” i „drugiej stronie medalu”, czyli wartościowych videoblogerach. Wielu wspaniałych twórców natrafia w sieci na przeszkody… finansowe. O tym w audycji Jolanty Fischer..”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Złapani w sieci, „Zabawy, popularne wśród spragnionej mocnych wrażeń młodzieży, często wcale nie są zabawne i niejednokrotnie kończą się tragedią. Jak uchronić najmłodszych przed pokusą zaimponowania rówieśnikom i zaszczepić w nich zasady zdrowego rozsądku? Czy wszystkie wirtualne wyzwania są złe i co zrobić, by to dorosłym nie zabrakło wyobraźni? O tym w audycji Jolanty Fischer.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Bywaj zdrów, „O tym, co dla Nas najważniejsze, o zdrowiu. W obecnych czasach wszystkim zależy, by być na bieżąco z informacjami, które mogą nam pomóc w utrzymaniu dobrego stanu fizycznego i psychicznego. Przygotował Wojciech Sobociński.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Bywaj zdrów, „Czas pandemii zaowocował niestety zwiększoną podatnością dzieci i młodzieży na depresje. Psychologowie i psychiatrzy alarmują o znacznym wzroście ilości małych pacjentów, którzy podjęli próby samobójcze. Przymusowa izolacja sprzyjała wszelkiego typu zaburzeniom psychicznym u dzieci i teraz musimy sobie z tym poradzić. Jakie są niepokojące sygnały wysyłane przez dziecko dotknięte depresją? Czy i jak pomóc swojemu dziecku w wyjściu z depresji? Na te pytania odpowie w magazynie „Bywaj zdrów” pani Agnieszka Okulska – psycholog dziecięcy.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Bywaj zdrów, „Czym jest autyzm? Co powinno niepokoić i zwracać uwagę rodziców? Jakie są możliwości wsparcia dzieci, osób z autyzmem. Autyzm, jako zaburzenie dotykające całej rodziny. Fakty i mity o autyzmie. Zachowania trudne u dzieci z autyzmem.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj) – Audycja Bywaj zdrów, „Dzieci i nowoczesne technologie. Uzależnienie od urządzeń ekranowych niesie ze sobą zagrożenie ze strony świata wirtualnego, co u dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – może obudzić szereg komplikacji.”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj: cz.1, cz.2) – Audycja Recepta na zdrowie, „Odtwarzacze muzyki, nowoczesne urządzenia ekranowe, komputery… to wszystko może o tyle cieszyć, co i uzależnić – szczególnie najmłodszych użytkowników. Jak pomóc dziecku uzależnionemu od urządzeń elektronicznych czy Internetu, szczególnie gdy budzi się w nich agresja?”.

Wywiad w Radio PiK (posłuchaj: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4) – Audycja Recepta na zdrowie, „Porozmawiajmy o autyzmie”.

Wywiad w Radio ESKA ROCK (posłuchaj) – Audycja DROGOWSKAZY, wszystko co najważniejsze (i najnowsze), w metodach diagnostycznych w sprawie autyzmu dzieci, młodzieży i dorosłych. Czy osoby z autyzmem mają w Polsce wystarczającą opiekę państwa? Czy mogą być w życiu szczęśliwe? Czy mają szanse na udane życie intymne w związku? Jak osoby z autyzmem widzą świat
i czego można się od nich nauczyć? W programie także szkodliwe mity na temat autyzmu.

Wywiad w Radio RDC (posłuchaj) – Wieczór RDC: Młodzież a technologia.
O zagrożeniach wynikających z korzystania z wirtualnego świata.

Wywiad w Radio ESKA (posłuchaj) – Kika słów o „Dniach autyzmu na Klamrze”. Inicjatywa miała na celu popularyzację wiedzy nt. zaburzeń ze spektrum autyzmu i powstałe we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kilkoma lokalnymi placówkami terapeutycznymi.

Wywiad w Polskim Radio (posłuchaj) – Audycja Cztery Pory Roku: „Czy zapominanie nazwisk lub kluczy to już powód do niepokoju? W któym momencie to problem?”

Komentarz ekspercki w gazecie M jak Mama (zobacz) – Artykuł Kiedy dziecko „nie nadaje” się do żłobka? Psycholog o ważnych sygnałach

Komentarz ekspercki w gazecie M jak Mama (zobacz) – Artykuł „Czy przepraszać dziecko,”Nie kupię ci zabawki, bo sklepy są zamknięte…” Kiedy wolno okłamywać dzieci w dobrej wierze?

Komentarz ekspercki w gazecie M jak Mama (zobacz) – Artykuł „Czy przepraszać dziecko, gdy czujesz, że nie miałaś racji?”

Publikacja w książeczce dla dzieci Przygody Fenka – „Adopcja”, cykl Trudne sprawy.

Aby zobaczyć publikację kliknij w poniższe zdjęcie.

Reportaż w TVP3 (zobacz) – Materiał poświęcony inicjatywie „Dni autyzmu na Klamrze”.