My w mediach

Specjalistów IWR niejednokrotnie można usłyszeć w radio lub zobaczyć w telewizji. Poniżej publikujemy wybrane wywiady.

Wywiad w Radio ESKA ROCK (posłuchaj) – Audycja DROGOWSKAZY, wszystko co najważniejsze (i najnowsze), w metodach diagnostycznych w sprawie autyzmu dzieci, młodzieży i dorosłych. Czy osoby z autyzmem mają w Polsce wystarczającą opiekę państwa? Czy mogą być w życiu szczęśliwe? Czy mają szanse na udane życie intymne w związku? Jak osoby z autyzmem widzą świat
i czego można się od nich nauczyć? W programie także szkodliwe mity na temat autyzmu.

Wywiad w Radio RDC (posłuchaj) – Wieczór RDC: Młodzież a technologia.
O zagrożeniach wynikających z korzystania z wirtualnego świata.

Wywiad w Radio ESKA (posłuchaj) – Kika słów o „Dniach autyzmu na Klamrze”. Inicjatywa miała na celu popularyzację wiedzy nt. zaburzeń ze spektrum autyzmu i powstałe we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kilkoma lokalnymi placówkami terapeutycznymi.

Wywiad w Polskim Radio (posłuchaj) – Audycja Cztery Pory Roku: „Czy zapominanie nazwisk lub kluczy to już powód do niepokoju? W któym momencie to problem?”

Komentarz ekspercki w gazecie M jak Mama (zobacz) – Artykuł „Czy przepraszać dziecko,”Nie kupię ci zabawki, bo sklepy są zamknięte…” Kiedy wolno okłamywać dzieci w dobrej wierze?

Komentarz ekspercki w gazecie M jak Mama (zobacz) – Artykuł „Czy przepraszać dziecko, gdy czujesz, że nie miałaś racji?”

Publikacja w książeczce dla dzieci Przygody Fenka – „Adopcja”, cykl Trudne sprawy.

Aby zobaczyć publikację kliknij w poniższe zdjęcie.

Reportaż w TVP3 (zobacz) – Materiał poświęcony inicjatywie „Dni autyzmu na Klamrze”.